İMPLANT


İMPLANT

Tam dişsizlik durumunda veya eksik dişlerin yerine, fonksiyon ve estetiği yeniden sağlamak amacıyla çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan yapılma materyallerle birlikte sağlam dişlerinize müdahale etmeden eksik dişinizin tamamlanmasıdır.  

RANDEVU

01.

İMPLANT TEDAVİSİNİN İLK AŞAMASINDA NELER YAPILIR?

Tedavinin ilk aşamasında doğru tespit yapılabilmesi açısından panaromik röntgen çekilir. Röntgen sonucunda diş uzunluğuna, çene kemiğine, dişin yerleştirileceği bölgenin yapısına ve uygunluğuna bakıldıktan sonra tedavi süreci başlar. Eğer kemik yapısı uygun değilse ilk olarak yapay kemik uygulaması başlanır. Daha sonra titanyum parça operasyon ile damağa yerleştirilir. Tek diş için implant tedavilerinde operasyon kapsamında 10 ile 25 dakika arasında vakit ayırmaları yeterlidir. Operasyon sonrası implantın yerleşmesi için 3 ay beklenmelidir.02.

İMPLANTIN İKİNCİ AŞAMASINDA TEDAVİ SÜRECİ

İkinci aşamasında implant kemikle bütünleştikten sonra operasyon yapılan yer tekrar açılır ve üzerine diş görevi görecek kısmı yerleştirilir. Bu materyal hastanın seçimine göre zirkonyum veya porselen olarak değişebilir. Artık ömür boyu kullanılabilen implantlar sağlıklı gülüşler için hazırlanmış olur.


İMPLANTIN AVANTAJLARINormale en yakın şekilde çiğneyebilmenizi sağlar.
Tek veya bütün dişlerin eksikliğinde yapılabilir.
Daha iyi bir estetik görünümle, özgüvenle gülümsersiniz.
Kemik yoğunluğunun yetersiz olması halinde kemik tozu uygulaması ile implant
sağlıklı bir şekilde uygulanır.
Köprü ve protezlere oranla çevre dokular daha sağlıklı olarak korunur.
iletişim numaramız