DİŞ BEYAZLATMA


DİŞ BEYAZLATMA


Güzel bir gülüş için günümüzde çeşitli seçenekler sunulmaktadır. Bunlardan biri de diş beyazlatmadır (bleaching). Beyazlatma çeşitli nedenlerle dişlerin yapısına nüfus  eden renklenmelerin, özel içerikli jeller ile ağartılmasıdır. İşlemin kalıcı olmasında kullanılan materyal büyük önem taşır. Ayrıca beyazlatma sonrası dikkat edilmesi gerekenlere hastanın uyması da oldukça önemlidir.  

RANDEVU

01.

Diş Beyazlatmanın İlk Seansı

Diş beyazlatma işlemine başlamadan önce işlemin kalıcılığını arttırmak amacıyla ortalama 30 dk süren diş taşı temizliği yapılmaktadır.Öncelikle bir ekartörle bütün dudak ve yanak yüzeyleri izole edilir. Ardından diş eti yüzeyini örtücü ajanlarla bu bölgelerin de izolasyonu sağlanır. Açıkta sadece diş yüzeyleri kalır. Diş yüzeylerine, içeriğinde hidrojen peroksit bulunan beyazlatıcı ajan uygulanır ve bu ajan ışıkla veya lazer birlikte aktive edilir. Işık veya lazer ile aktive olan jel diş renginde gözle görülebilecek bir açılma sağlar. Ortalama 30-45 dakikalık bir sürede işlem biter. Beyazlatma işleminde anesteziye ihtiyaç duyulmaz. 

02.

İkinci Seansta Yapılan İşlemler

Bir ekartörle bütün dudak ve yanak yüzeyleri izole edilir. Ardından diş eti yüzeyini örtücü ajanlarla bu bölgelerin de izolasyonu sağlanır. Açıkta sadece diş yüzeyleri kalır. Diş yüzeylerine, içeriğinde hidrojen peroksit bulunan beyazlatıcı ajan uygulanır ve bu ajan ışıkla veya lazer birlikte aktive edilir. Işık veya lazer ile aktive olan jel diş renginde gözle görülebilecek bir açılma sağlar. Ortalama 45 dakikalık bir sürede işlem biter. İşlem bittikten sonra bir saat boyunca birşey yiyip içilmemelidir.

DİŞ BEYAZLATMA İŞLEMİ SONRASI
DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLERHasta az miktarda hassasiyet hissedebilir. 1-3 gün içerisinde geçer.
Birkaç gün aşırı sıcak veya soğuktan kaçınmalıdır.
Sigara, çay, kahve, çikolata, şarap, salça gibi besinler 3-4 gün tüketilmemelidir.
İçerisinde aşındırıcı bulunan diş macunları kullanılmamalıdır.
Beyazlatma işlemi sonrası dişlerin bakımı özenli yapılırsa kalıcılık süresi 6 ay
ile 3 yıl arasında sürebilir.iletişim numaramız